facebook instagram SAW

Poznaj nasz zespół

Zobacz więcej
Location

Maria Miland

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz, wykładowcą akademickim na Akademii Śląskiej w Katowicach, członkiem Stowarzyszenia Architektów Wnętrz SAW, współtwórcą ART in Architecture festival, konkursu promującego szeroko rozumianą sztukę w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych wśród innych architektów, architektów wnętrz oraz świadomych inwestorów.
MILAND Architektura Wnętrz to autorska pracownia projektowa, którą założyłam w 2016r. i prowadzę obecnie w Katowicach jako główny projektant w zakresie wnętrz.
Wszystkie moje działania zawodowe, łączę z prywatną pasją i dążeniem do tego, aby otaczająca nas przestrzeń była piękna, niepowtarzalna, budziła pozytywne emocje i wprowadzała harmonię, której jako ludzie potrzebujemy do odczuwania szczęścia.

Do pracy nad unikatowymi projektami prywatnych apartamentów, domów i rezydencji wykorzystuję wrodzone wyczucie estetyki, wysoką wrażliwość, jak również doświadczenie zawodowe, związane z pracą w renomowanych pracowniach w Warszawie i Barcelonie. Dzięki umiejętnościom interpersonalnym, otwartości na każdego klienta i zaangażowaniu ze strony całego zespołu realizujemy jako pracownia ponadczasowe wnętrza, w których architektura łączy się ze sztuką i dobrym designem. Przeprowadzamy klientów przez cały proces projektowy poznając ich preferencje, potrzeby, poszukując stylistyki jaka jest im najbliższa. Łączymy funkcjonalność i ergonomię z dbałością o estetykę, detal i jakość materiałów wykończeniowych. Dzięki zaufaniu, jakim darzą nas klienci odpowiadamy najczęściej za pełny nadzór nad realizacją, współpracując ze sprawdzonymi wykonawcami, przygotowując kosztorysy, dobierając dzieła sztuki i dbając o stylizację wnętrza, żeby przestrzeń w jakiej pozostają nasi klienci po zakończeniu współpracy była pod każdym względem idealna do życia.

Maria Miland

Małgosia Kowaluk-Lachowska

Jestem architektem IARP, absolwentką wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiadam uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń , jestem członkiem Śląskiej Izby Architektów RP od 2017 roku. Z chęci pogłębiania tematyki architektury mieszkaniowej obroniłam pracę dyplomową w Katedrze Projektowania i Sztuk Pięknych pt: ”Zespół apartamentowy nad Motławą”. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w śląskich pracowniach architektonicznych m.in.: Inarko, J-K Architekci, Euroartis, Projarch przy tworzeniu konkursów oraz projektów wykonawczych od fazy koncepcyjnej poprzez budowlaną aż do realizacji.

Projektowanie architektury z myślą o potrzebach ludzi, tworzenie obiektów o wysokiej estetyce i funkcjonalności jest dla mnie nadrzędną wartością.

ARCHITEKTURA+WNĘTRZA to kompleksowy projekt, który tworzymy w pracowni dzięki dopełniającemu się podejściu do architektury i projektowania wnętrz. Ideą projektu jest odpowiedź na zapotrzebowanie i zaspokojenie potrzeb stworzenia indywidualnie zaprojektowanego budynku. Projekt ARCHITEKTURA+WNĘTRZA stanowi połączenie wytycznych uwarunkowań przestrzennych, rozwiązań funkcjonalnych, optymalnie zaprojektowanej przestrzeni oraz spójnego doboru materiałów, faktur i elementów wyposażenia biorąc pod uwagę aktualne wymogi energooszczędności i ergonomii użytkowania.

W pracowni realizujemy indywidualne projekty obiektów kubaturowych, budynków, domów: rozbudowy, przebudowy, zmiany sposobu użytkowania od koncepcji po realizację. W zależności od skali i zaawansowania projektu współpracujemy z zespołem inżynierów, branżystów, kosztorysantów, zapewniając całościową obsługę inwestycji wraz z uzgodnieniami formalno-prawnymi.
Ewolucja projektu od idei, szkicu na kartce, po gotowy budynek jest procesem projektowym do którego serdecznie zapraszamy zapewniając minimum stresu przy maksymalnym zadowoleniu.


Małgosia Kowaluk-Lachowska
SAW

Misją Stowarzyszenia Architektów Wnętrz jest pokazanie jak ważnym, trudnym i odpowiedzialnym zawodem jest zawód Architekta Wnętrz.

Przejdź do strony SAW

Rekomendacje

Cytat

„Dziękuje za spełnienie mojego marzenia i efekt końcowy, który przerósł moje oczekiwania. 

Współpraca od początku do końca spełniała wszystkie moje oczekiwania. Od koncepcji, poprzez każdy etap realizacji mogłam liczyć na pomoc i ogromne zaangażowanie.

 

Karolina, Katowice

Poprzednia rekomendacja
Następna rekomendacja

Cytat

„At the beginning I did wonder about all the detailed questions Pani Maria did ask, but afterwards it turned out to be one idea from Pani Maria which we liked a lot and which became our beautiful interior design. 

Plus the detailed plans did help massively when talking to the workers to have everything correctly installed and done.

 

Thomas, Kraków

Poprzednia rekomendacja
Następna rekomendacja

Cytat

„Niesamowite wyczucie, przemyślana funkcja, dbałość
o dosłownie każdy szczegół.

 

Jesteśmy zachwyceni współpracą z Panią Marią i nie wyobrażamy sobie zmiany jakiegokolwiek

pomieszczenia bez konsultacji z nią. Widząc efekty naszej współpracy zarówno rodzina jak i znajomi

obecnie również korzystają z jej usług i profesjonalizmu. Polecamy z całego serca.”

 

Kamila i Daniel, Sosnowiec

Poprzednia rekomendacja
Następna rekomendacja

    Kontakt


    00-00000-000do 5051-100101-150151-250251-500+500