facebook instagram SAW

Meet our team

Zobacz więcej
Location

Maria Miland

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz, wykładowcą akademickim na Akademii Śląskiej w Katowicach, członkiem Stowarzyszenia Architektów Wnętrz SAW, współtwórcą ART in Architecture festival, konkursu promującego szeroko rozumianą sztukę w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych wśród innych architektów, architektów wnętrz oraz świadomych inwestorów.
MILAND Architektura Wnętrz to autorska pracownia projektowa, którą założyłam w 2016r. i prowadzę obecnie w Katowicach jako główny projektant w zakresie wnętrz.
Wszystkie moje działania zawodowe, łączę z prywatną pasją i dążeniem do tego, aby otaczająca nas przestrzeń była piękna, niepowtarzalna, budziła pozytywne emocje i wprowadzała harmonię, której jako ludzie potrzebujemy do odczuwania szczęścia.

Do pracy nad unikatowymi projektami prywatnych apartamentów, domów i rezydencji wykorzystuję wrodzone wyczucie estetyki, wysoką wrażliwość, jak również doświadczenie zawodowe, związane z pracą w renomowanych pracowniach w Warszawie i Barcelonie. Dzięki umiejętnościom interpersonalnym, otwartości na każdego klienta i zaangażowaniu ze strony całego zespołu realizujemy jako pracownia ponadczasowe wnętrza, w których architektura łączy się ze sztuką i dobrym designem. Przeprowadzamy klientów przez cały proces projektowy poznając ich preferencje, potrzeby, poszukując stylistyki jaka jest im najbliższa. Łączymy funkcjonalność i ergonomię z dbałością o estetykę, detal i jakość materiałów wykończeniowych. Dzięki zaufaniu, jakim darzą nas klienci odpowiadamy najczęściej za pełny nadzór nad realizacją, współpracując ze sprawdzonymi wykonawcami, przygotowując kosztorysy, dobierając dzieła sztuki i dbając o stylizację wnętrza, żeby przestrzeń w jakiej pozostają nasi klienci po zakończeniu współpracy była pod każdym względem idealna do życia.

Maria Miland

Małgosia Kowaluk-Lachowska

Jestem architektem IARP, absolwentką wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiadam uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń , jestem członkiem Śląskiej Izby Architektów RP od 2017 roku. Z chęci pogłębiania tematyki architektury mieszkaniowej obroniłam pracę dyplomową w Katedrze Projektowania i Sztuk Pięknych pt: ”Zespół apartamentowy nad Motławą”. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w śląskich pracowniach architektonicznych m.in.: Inarko, J-K Architekci, Euroartis, Projarch przy tworzeniu konkursów oraz projektów wykonawczych od fazy koncepcyjnej poprzez budowlaną aż do realizacji.

Projektowanie architektury z myślą o potrzebach ludzi, tworzenie obiektów o wysokiej estetyce i funkcjonalności jest dla mnie nadrzędną wartością.

ARCHITEKTURA+WNĘTRZA to kompleksowy projekt, który tworzymy w pracowni dzięki dopełniającemu się podejściu do architektury i projektowania wnętrz. Ideą projektu jest odpowiedź na zapotrzebowanie i zaspokojenie potrzeb stworzenia indywidualnie zaprojektowanego budynku. Projekt ARCHITEKTURA+WNĘTRZA stanowi połączenie wytycznych uwarunkowań przestrzennych, rozwiązań funkcjonalnych, optymalnie zaprojektowanej przestrzeni oraz spójnego doboru materiałów, faktur i elementów wyposażenia biorąc pod uwagę aktualne wymogi energooszczędności i ergonomii użytkowania.

W pracowni realizujemy indywidualne projekty obiektów kubaturowych, budynków, domów: rozbudowy, przebudowy, zmiany sposobu użytkowania od koncepcji po realizację. W zależności od skali i zaawansowania projektu współpracujemy z zespołem inżynierów, branżystów, kosztorysantów, zapewniając całościową obsługę inwestycji wraz z uzgodnieniami formalno-prawnymi.
Ewolucja projektu od idei, szkicu na kartce, po gotowy budynek jest procesem projektowym do którego serdecznie zapraszamy zapewniając minimum stresu przy maksymalnym zadowoleniu.


Małgosia Kowaluk-Lachowska
SAW

Misją Stowarzyszenia Architektów Wnętrz jest pokazanie jak ważnym, trudnym i odpowiedzialnym zawodem jest zawód Architekta Wnętrz.

Przejdź do strony SAW

Cytat

Cytat

Cytat

    Kontakt


    00-00000-000do 5051-100101-150151-250251-500+500